Vishay/Sprague T86D336K016EBAS
T86D336K016EBAS picture photo
Mfg. Part Number
T86D336K016EBAS
Brief Description
CAP TANT 33UF 16V 10% 2917
Datasheet Download
T86D336K016EBAS.pdf
Availability of T86D336K016EBAS
QUANTITY
T86D336K016EBAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D336K016EBAS
Internal Part NumberEIS-T86D336K016EBAS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)700 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D336K016EBAS
Related LinksT86D336, T86D336K016EBAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D336K016EBAS Details Description
Related parts for T86D336K016EBAS
IC LINE DRIVR LOWPWR QUAD 16SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 25A 32VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC OTP 4KBIT 80NS 32CDIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 24VIN 5.1VOUT DIP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 19POS 20MM datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW SHLD END 10 COL datasheet.pdf
RES 1.4M OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 52POS GOLD datasheet.pdf