Vishay/Sprague T86D336M016ESSS
T86D336M016ESSS picture photo
Mfg. Part Number
T86D336M016ESSS
Brief Description
CAP TANT 33UF 16V 20% 2917
Datasheet Download
T86D336M016ESSS.pdf
Availability of T86D336M016ESSS
QUANTITY
T86D336M016ESSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D336M016ESSS
Internal Part NumberEIS-T86D336M016ESSS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)700 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D336M016ESSS
Related LinksT86D336, T86D336M016ESSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D336M016ESSS Details Description
Related parts for T86D336M016ESSS
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS 2.50MM WTW WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 29.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT datasheet.pdf
500 TB PLU PLU W/HOOK datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 2.2K OHM 9SRT datasheet.pdf