Vishay/Sprague T86D475K035EBAS
T86D475K035EBAS picture photo
Mfg. Part Number
T86D475K035EBAS
Brief Description
CAP TANT 4.7UF 35V 10% 2917
Datasheet Download
T86D475K035EBAS.pdf
Availability of T86D475K035EBAS
QUANTITY
T86D475K035EBAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D475K035EBAS
Internal Part NumberEIS-T86D475K035EBAS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.2 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D475K035EBAS
Related LinksT86D475, T86D475K035EBAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D475K035EBAS Details Description
Related parts for T86D475K035EBAS
RES SMD 12.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 298.39UH SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT SKT datasheet.pdf