Vishay/Sprague T86D476M6R3EAAS
T86D476M6R3EAAS picture photo
Mfg. Part Number
T86D476M6R3EAAS
Brief Description
CAP TANT 47UF 6.3V 20% 2917
Datasheet Download
T86D476M6R3EAAS.pdf
Availability of T86D476M6R3EAAS
QUANTITY
T86D476M6R3EAAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D476M6R3EAAS
Internal Part NumberEIS-T86D476M6R3EAAS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)900 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D476M6R3EAAS
Related LinksT86D476, T86D476M6R3EAAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D476M6R3EAAS Details Description
Related parts for T86D476M6R3EAAS
RES 866K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD DL 16SOIC datasheet.pdf
CAP FEEDTHROUGH AC 16A Y2 datasheet.pdf
IC FIFO 32768X72 10NS 324-BGA datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 30ppm 12.5pF 50 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch datasheet.pdf
CONN MINI OSP PLUG 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC QFN datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 130MA 1.8 OHM datasheet.pdf