Vishay/Sprague T86D686K6R3EBSL
T86D686K6R3EBSL picture photo
Mfg. Part Number
T86D686K6R3EBSL
Brief Description
CAP TANT 68UF 6.3V 10% 2917
Datasheet Download
T86D686K6R3EBSL.pdf
Availability of T86D686K6R3EBSL
QUANTITY
T86D686K6R3EBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D686K6R3EBSL
Internal Part NumberEIS-T86D686K6R3EBSL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D686K6R3EBSL
Related LinksT86D686, T86D686K6R3EBSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D686K6R3EBSL Details Description
Related parts for T86D686K6R3EBSL
PLUG N DRIVE INTELLIGENT PWR MOD datasheet.pdf
CONN RECEPT 11POS 24AWG MTA100 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO41 datasheet.pdf
CONN INTERFACE MODULE HDR 26POS datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT TIN .156 datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M30 44MM PNP NO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 82 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 820K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf