Vishay/Sprague T86D686M6R3EBAL
T86D686M6R3EBAL picture photo
Mfg. Part Number
T86D686M6R3EBAL
Brief Description
CAP TANT 68UF 6.3V 20% 2917
Datasheet Download
T86D686M6R3EBAL.pdf
Availability of T86D686M6R3EBAL
QUANTITY
T86D686M6R3EBAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D686M6R3EBAL
Internal Part NumberEIS-T86D686M6R3EBAL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D686M6R3EBAL
Related LinksT86D686, T86D686M6R3EBAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D686M6R3EBAL Details Description
Related parts for T86D686M6R3EBAL
OSC XO 18.432MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
CAP CER 8000PF 15KV R230 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 200 OHM 7W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 204.081 OHM 1/4W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 450V CH 0805 datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/2W .02% AXIAL datasheet.pdf