Vishay/Sprague T86E476M020ESAL
T86E476M020ESAL picture photo
Mfg. Part Number
T86E476M020ESAL
Brief Description
CAP TANT 47UF 20V 20% 2917
Datasheet Download
T86E476M020ESAL.pdf
Availability of T86E476M020ESAL
QUANTITY
T86E476M020ESAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86E476M020ESAL
Internal Part NumberEIS-T86E476M020ESAL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86E476M020ESAL
Related LinksT86E476, T86E476M020ESAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86E476M020ESAL Details Description
Related parts for T86E476M020ESAL
MINIGATOR CLIP/BANA PLUG RED 48" datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A TIN datasheet.pdf
IC MCU 16K FLASH 24QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
IPD 6.5-1.5MM SHLD 3W SPST 2M datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 0.100 SMD datasheet.pdf
CHOKE COMM MODE 47UH 0.5A SMD datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 917MA 147 MOHM datasheet.pdf
IC FIFO 512X9 SYNC 12NS 32-PLCC datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 20ppm 8pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 5.5A SOT223 datasheet.pdf