Vishay/Sprague T86E686M020EAAL
T86E686M020EAAL picture photo
Mfg. Part Number
T86E686M020EAAL
Brief Description
CAP TANT 68UF 20V 20% 2917
Datasheet Download
T86E686M020EAAL.pdf
Availability of T86E686M020EAAL
QUANTITY
T86E686M020EAAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86E686M020EAAL
Internal Part NumberEIS-T86E686M020EAAL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86E686M020EAAL
Related LinksT86E686, T86E686M020EAAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86E686M020EAAL Details Description
Related parts for T86E686M020EAAL
RES ARRAY 2 RES 4.7K OHM 0606 datasheet.pdf
JUMPER-H1504TR/A3049Y/X 3" datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 6.3V X7R 0508 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO41 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 650V 4A TO220-2 datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
COLLET FFA.2S. - 8.7MM DIA datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6CLCC datasheet.pdf