Vishay/Sprague T95C107M016HZAL
T95C107M016HZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95C107M016HZAL
Brief Description
CAP TANT 100UF 16V 20% 2812
Datasheet Download
T95C107M016HZAL.pdf
Availability of T95C107M016HZAL
QUANTITY
T95C107M016HZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95C107M016HZAL
Internal Part NumberEIS-T95C107M016HZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)90 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2812 (7132 Metric)
Size / Dimension0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95C107M016HZAL
Related LinksT95C107, T95C107M016HZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95C107M016HZAL Details Description
Related parts for T95C107M016HZAL
IC SWITCH DUAL SPST 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 7.68 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 250V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 37POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
OSC XO 425.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
SPEAKER 8OHM 2W 86DB 70X30.5MM datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 5% 1W 1218 datasheet.pdf
CONN HEADER 176POS 11ROW VERT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf