Vishay/Sprague T95D156K035HSAL
T95D156K035HSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95D156K035HSAL
Brief Description
CAP TANT 15UF 35V 10% 2917
Datasheet Download
T95D156K035HSAL.pdf
Availability of T95D156K035HSAL
QUANTITY
T95D156K035HSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D156K035HSAL
Internal Part NumberEIS-T95D156K035HSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)270 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D156K035HSAL
Related LinksT95D156, T95D156K035HSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D156K035HSAL Details Description
Related parts for T95D156K035HSAL
RELAY SSR AC-OUT 280VAC 25A PNL datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS W/PIN JAM NUT datasheet.pdf