Vishay/Sprague T95D157K016LZAS
T95D157K016LZAS picture photo
Mfg. Part Number
T95D157K016LZAS
Brief Description
CAP TANT 150UF 16V 10% 2917
Datasheet Download
T95D157K016LZAS.pdf
Availability of T95D157K016LZAS
QUANTITY
T95D157K016LZAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D157K016LZAS
Internal Part NumberEIS-T95D157K016LZAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)140 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D157K016LZAS
Related LinksT95D157, T95D157K016LZAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D157K016LZAS Details Description
Related parts for T95D157K016LZAS
CONN CABLE ADPT PG 29/NPT 1" datasheet.pdf
SENSOR AMP 8000PSI .5-4.5VDC OUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IMPACT BP 4X10 RW SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 200MW 1005 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.8NH 1.77A 40 MOHM datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM 2LVL YLW DIFF datasheet.pdf