Vishay/Sprague T95D157M016LSAL
T95D157M016LSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95D157M016LSAL
Brief Description
CAP TANT 150UF 16V 20% 2917
Datasheet Download
T95D157M016LSAL.pdf
Availability of T95D157M016LSAL
QUANTITY
T95D157M016LSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D157M016LSAL
Internal Part NumberEIS-T95D157M016LSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)85 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D157M016LSAL
Related LinksT95D157, T95D157M016LSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D157M016LSAL Details Description
Related parts for T95D157M016LSAL
MODULE DDR2 512MB 240-DIMM datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf