Vishay/Sprague T95D336K025CSBL
T95D336K025CSBL picture photo
Mfg. Part Number
T95D336K025CSBL
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
T95D336K025CSBL.pdf
Availability of T95D336K025CSBL
QUANTITY
T95D336K025CSBL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D336K025CSBL
Internal Part NumberEIS-T95D336K025CSBL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T95
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)130 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D336K025CSBL
Related LinksT95D336, T95D336K025CSBL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D336K025CSBL Details Description
Related parts for T95D336K025CSBL
IC DGTL POT 6CH 256POS 24-TSSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 25K OHM 5% 25W datasheet.pdf
TVS DIODE 130VWM 219.45VC DO15 datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY MAT 1200X1750MM datasheet.pdf
RES 0.065 OHM 10W 1% RADIAL datasheet.pdf