Vishay/Sprague T95D336K025ESAS
T95D336K025ESAS picture photo
Mfg. Part Number
T95D336K025ESAS
Brief Description
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
T95D336K025ESAS.pdf
Availability of T95D336K025ESAS
QUANTITY
T95D336K025ESAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D336K025ESAS
Internal Part NumberEIS-T95D336K025ESAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)260 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D336K025ESAS
Related LinksT95D336, T95D336K025ESAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D336K025ESAS Details Description
Related parts for T95D336K025ESAS
RES SMD 20.5K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 10% 1210 datasheet.pdf
RES 1.24M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 8-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 600W datasheet.pdf
RES 680K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 175MA 2 OHM TH datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 270K OHM 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf