Vishay/Sprague T95D685M050ESAL
T95D685M050ESAL picture photo
Mfg. Part Number
T95D685M050ESAL
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 50V 20% 2917
Datasheet Download
T95D685M050ESAL.pdf
Availability of T95D685M050ESAL
QUANTITY
T95D685M050ESAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D685M050ESAL
Internal Part NumberEIS-T95D685M050ESAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)450 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D685M050ESAL
Related LinksT95D685, T95D685M050ESAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D685M050ESAL Details Description
Related parts for T95D685M050ESAL
12 CONTACT PLUG W/SOCKET INSERT datasheet.pdf
IC COUNTER/OSC ASYNC BIN 16-SOIC datasheet.pdf
THYRISTOR 140V 250A SMB datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 29POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 8-POS datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR 160MHZ 20QFN datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf