Vishay/Sprague T95D685M050LSAL
T95D685M050LSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95D685M050LSAL
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 50V 20% 2917
Datasheet Download
T95D685M050LSAL.pdf
Availability of T95D685M050LSAL
QUANTITY
T95D685M050LSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D685M050LSAL
Internal Part NumberEIS-T95D685M050LSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)450 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D685M050LSAL
Related LinksT95D685, T95D685M050LSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D685M050LSAL Details Description
Related parts for T95D685M050LSAL
FUSE BOARD MNT 1.5A 32VAC 63VDC datasheet.pdf
IC SENSOR UNDERVOLTAGE 8MSOP datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.5A SC70-3 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf