Vishay/Sprague T95R127K020EZAL
T95R127K020EZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95R127K020EZAL
Brief Description
CAP TANT 120UF 20V 10% 2824
Datasheet Download
T95R127K020EZAL.pdf
Availability of T95R127K020EZAL
QUANTITY
T95R127K020EZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R127K020EZAL
Internal Part NumberEIS-T95R127K020EZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)80 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R127K020EZAL
Related LinksT95R127, T95R127K020EZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R127K020EZAL Details Description
Related parts for T95R127K020EZAL
DIODE MODULE 1.2KV 560A Y1-CU datasheet.pdf
IC PWR SWITCH TRPL HISIDE 16SOIC datasheet.pdf
IC RS232 3V-5.5V DRVR 20-TSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 8.5NS 100TQFP datasheet.pdf
IC UCODE G2XL SOT886 datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 25UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
IC BUS BUFFER/LINE DVR 8XSON datasheet.pdf
OSC XO 54.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
High-Speed (10Mbps), Fail-Safe, RS-485/RS-422 Transceivers with Slew-Rate-Limiting and 5kV ESD Protection IC datasheet.pdf