Vishay/Sprague T95R156K035CZSL
T95R156K035CZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R156K035CZSL
Brief Description
CAP TANT 15UF 35V 10% 2824
Datasheet Download
T95R156K035CZSL.pdf
Availability of T95R156K035CZSL
QUANTITY
T95R156K035CZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R156K035CZSL
Internal Part NumberEIS-T95R156K035CZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)190 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R156K035CZSL
Related LinksT95R156, T95R156K035CZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R156K035CZSL Details Description
Related parts for T95R156K035CZSL
RES 422 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
SHIELD PLUS FRAME PLUS INSULATOR datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
RES 18K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 250A DO205AB datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf