Vishay/Sprague T95R156K050CZSS
T95R156K050CZSS picture photo
Mfg. Part Number
T95R156K050CZSS
Brief Description
CAP TANT 15UF 50V 10% 2824
Datasheet Download
T95R156K050CZSS.pdf
Availability of T95R156K050CZSS
QUANTITY
T95R156K050CZSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R156K050CZSS
Internal Part NumberEIS-T95R156K050CZSS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R156K050CZSS
Related LinksT95R156, T95R156K050CZSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R156K050CZSS Details Description
Related parts for T95R156K050CZSS
CONN FFC BOTTOM 26POS 0.80MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
15POS M WATER RES R/A PC datasheet.pdf