Vishay/Sprague T95R226K035HSSL
T95R226K035HSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R226K035HSSL
Brief Description
CAP TANT 22UF 35V 10% 2824
Datasheet Download
T95R226K035HSSL.pdf
Availability of T95R226K035HSSL
QUANTITY
T95R226K035HSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R226K035HSSL
Internal Part NumberEIS-T95R226K035HSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)240 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R226K035HSSL
Related LinksT95R226, T95R226K035HSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R226K035HSSL Details Description
Related parts for T95R226K035HSSL
SWITCH ROCKER DPDT 10A 24V datasheet.pdf
RES 300 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
MTRJ JACK KIT 62.5/125 RED datasheet.pdf
IC OPAMP GP 240MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 330 OHM 9SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CHISEL 30DEG TIP 3.2MM 600DEG datasheet.pdf
SENSTHERMOHD3 85C 6W BREAK datasheet.pdf