Vishay/Sprague T95R226M035LZSL
T95R226M035LZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R226M035LZSL
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 35V 20% 2824
Datasheet Download
T95R226M035LZSL.pdf
Availability of T95R226M035LZSL
QUANTITY
T95R226M035LZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R226M035LZSL
Internal Part NumberEIS-T95R226M035LZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T95
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)240 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeR
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R226M035LZSL
Related LinksT95R226, T95R226M035LZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R226M035LZSL Details Description
Related parts for T95R226M035LZSL
CONTACT BATT SGL AAAA/AAA/N datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SD CARD PUSH-PUSH R/A SMD datasheet.pdf
IC FIFO 1024X36 10NS 256BGA datasheet.pdf
MATRICE PR 69710 datasheet.pdf
CPTC FUSE RESET .150A HOLD SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6CLCC datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 8SMD datasheet.pdf
LED PMI PROMINENT BLUE datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf