Vishay/Sprague T95R227K6R3HSAL
T95R227K6R3HSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95R227K6R3HSAL
Brief Description
CAP TANT 220UF 6.3V 10% 2824
Datasheet Download
T95R227K6R3HSAL.pdf
Availability of T95R227K6R3HSAL
QUANTITY
T95R227K6R3HSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R227K6R3HSAL
Internal Part NumberEIS-T95R227K6R3HSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)65 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R227K6R3HSAL
Related LinksT95R227, T95R227K6R3HSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R227K6R3HSAL Details Description
Related parts for T95R227K6R3HSAL
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 12W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% AXIAL datasheet.pdf
UNIVERSITY PROTOTYPING BOARD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 820UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 12A SPDT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC 8MSOP datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 2.54MM T/H datasheet.pdf