Vishay/Sprague T95R227M010HSAS
T95R227M010HSAS picture photo
Mfg. Part Number
T95R227M010HSAS
Brief Description
CAP TANT 220UF 10V 20% 2824
Datasheet Download
T95R227M010HSAS.pdf
Availability of T95R227M010HSAS
QUANTITY
T95R227M010HSAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R227M010HSAS
Internal Part NumberEIS-T95R227M010HSAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)130 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R227M010HSAS
Related LinksT95R227, T95R227M010HSAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R227M010HSAS Details Description
Related parts for T95R227M010HSAS
MICROPHONE ASSY W/RT DC PLG datasheet.pdf
LABEL LSR POLY YELLW 1.OO X .50" datasheet.pdf
RES SMD 10.2KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12VDC 42MM PANEL datasheet.pdf
IC USB STREAMING CNTRLR 52-TQFP datasheet.pdf
LL,OTDR,62.5,MTRJ-SC datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .178M 25POS datasheet.pdf
INSERT EGG.3B.308. FOR 8LV datasheet.pdf
KIT DATA READY PRO INTL. datasheet.pdf
RES SMD 250 OHM 0.01% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 1000MM 0.81 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf