Vishay/Sprague T95R227M010HZAL
T95R227M010HZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95R227M010HZAL
Brief Description
CAP TANT 220UF 10V 20% 2824
Datasheet Download
T95R227M010HZAL.pdf
Availability of T95R227M010HZAL
QUANTITY
T95R227M010HZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R227M010HZAL
Internal Part NumberEIS-T95R227M010HZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)55 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R227M010HZAL
Related LinksT95R227, T95R227M010HZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R227M010HZAL Details Description
Related parts for T95R227M010HZAL
CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.8 OHM 5% 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf