Vishay/Sprague T95R337K004LZAL
T95R337K004LZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95R337K004LZAL
Brief Description
CAP TANT 330UF 4V 10% 2824
Datasheet Download
T95R337K004LZAL.pdf
Availability of T95R337K004LZAL
QUANTITY
T95R337K004LZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R337K004LZAL
Internal Part NumberEIS-T95R337K004LZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)80 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R337K004LZAL
Related LinksT95R337, T95R337K004LZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R337K004LZAL Details Description
Related parts for T95R337K004LZAL
RES SMD 130K OHM 0.1% 1/16W 0816 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 10NS 44SOJ datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
BOOT HALF TOGGLE 0.412 BLK datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
PNL MNT BLUE W/WIRE 12" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf