Vishay/Sprague T95R337M010HZAS
T95R337M010HZAS picture photo
Mfg. Part Number
T95R337M010HZAS
Brief Description
CAP TANT 330UF 10V 20% 2824
Datasheet Download
T95R337M010HZAS.pdf
Availability of T95R337M010HZAS
QUANTITY
T95R337M010HZAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R337M010HZAS
Internal Part NumberEIS-T95R337M010HZAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)130 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R337M010HZAS
Related LinksT95R337, T95R337M010HZAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R337M010HZAS Details Description
Related parts for T95R337M010HZAS
RES SMD 806 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 50V 10% 2312 datasheet.pdf
CONN HDR 2MM DUAL W/LATCH 20POS datasheet.pdf
IMPACT BP 4X16 GL/W SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf