Vishay/Sprague T95R686M025HSSL
T95R686M025HSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R686M025HSSL
Brief Description
CAP TANT 68UF 25V 20% 2824
Datasheet Download
T95R686M025HSSL.pdf
Availability of T95R686M025HSSL
QUANTITY
T95R686M025HSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R686M025HSSL
Internal Part NumberEIS-T95R686M025HSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)95 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R686M025HSSL
Related LinksT95R686, T95R686M025HSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R686M025HSSL Details Description
Related parts for T95R686M025HSSL
DIODE TUNING 7V 20MA SOT-23 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V SOT23-3 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP 8NSOIC datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V BP 0805 datasheet.pdf
GDT 300V 15% 2.5KA datasheet.pdf
IC OSC VCXO 106.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
350 TB SOCKET RA datasheet.pdf
LED ARRAY WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 510PF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf