Vishay/Sprague T95R687K6R3LZAS
T95R687K6R3LZAS picture photo
Mfg. Part Number
T95R687K6R3LZAS
Brief Description
CAP TANT 680UF 6.3V 10% 2824
Datasheet Download
T95R687K6R3LZAS.pdf
Availability of T95R687K6R3LZAS
QUANTITY
T95R687K6R3LZAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R687K6R3LZAS
Internal Part NumberEIS-T95R687K6R3LZAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)90 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R687K6R3LZAS
Related LinksT95R687, T95R687K6R3LZAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R687K6R3LZAS Details Description
Related parts for T95R687K6R3LZAS
IC CLOCK GENERATOR 8-SOIC datasheet.pdf
VINYL CLOTH WIRE MARKER WHT 1" datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 9PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 48VOUT 50W datasheet.pdf
IC SUPERVISOR LOW POWER SC70 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
1000UF 7.5V 16.1X33.4 105C RAD datasheet.pdf