Vishay/Sprague T95R687M6R3HZSL
T95R687M6R3HZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R687M6R3HZSL
Brief Description
CAP TANT 680UF 6.3V 20% 2824
Datasheet Download
T95R687M6R3HZSL.pdf
Availability of T95R687M6R3HZSL
QUANTITY
T95R687M6R3HZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R687M6R3HZSL
Internal Part NumberEIS-T95R687M6R3HZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)45 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R687M6R3HZSL
Related LinksT95R687, T95R687M6R3HZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R687M6R3HZSL Details Description
Related parts for T95R687M6R3HZSL
RES SMD 3.83KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FAN BLOWER 35X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 600MA 700 MOHM datasheet.pdf
MOD DDR3 SDRAM 8GB 240RDIMM VLP datasheet.pdf
HAN RJ45 MOD PATCH CABLES & RJ-I datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.12K OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf