Vishay/Sprague T95S105M025HSSL
T95S105M025HSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95S105M025HSSL
Brief Description
CAP TANT 1UF 25V 20% 1507
Datasheet Download
T95S105M025HSSL.pdf
Availability of T95S105M025HSSL
QUANTITY
T95S105M025HSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S105M025HSSL
Internal Part NumberEIS-T95S105M025HSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.0µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S105M025HSSL
Related LinksT95S105, T95S105M025HSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S105M025HSSL Details Description
Related parts for T95S105M025HSSL
BOARD EVALUATION LM4950TS datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 6PWR 28SGL 3.18MM datasheet.pdf
RACK STEEL 31.5X21X12.5 BE/GY datasheet.pdf
BCZ 3.81/07/90F SN OR BX datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY M32 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf