Vishay/Sprague T95S105M035LZSL
T95S105M035LZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95S105M035LZSL
Brief Description
CAP TANT 1UF 35V 20% 1507
Datasheet Download
T95S105M035LZSL.pdf
Availability of T95S105M035LZSL
QUANTITY
T95S105M035LZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S105M035LZSL
Internal Part NumberEIS-T95S105M035LZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.0µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S105M035LZSL
Related LinksT95S105, T95S105M035LZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S105M035LZSL Details Description
Related parts for T95S105M035LZSL
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 14-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER IDC 20POS STR datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 5PIN SLD CUP datasheet.pdf
RES SMD 0.13 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ADAPTER, PLASTIC, M20 TO PG11 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A datasheet.pdf
KIT IND DEV FOR AM437 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT datasheet.pdf
CAP 100 UF 20% 10 V datasheet.pdf