Vishay/Sprague T95S684K035CSSL
T95S684K035CSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95S684K035CSSL
Brief Description
CAP TANT 0.68UF 35V 10% 1507
Datasheet Download
T95S684K035CSSL.pdf
Availability of T95S684K035CSSL
QUANTITY
T95S684K035CSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S684K035CSSL
Internal Part NumberEIS-T95S684K035CSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S684K035CSSL
Related LinksT95S684, T95S684K035CSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S684K035CSSL Details Description
Related parts for T95S684K035CSSL
IC MUX/DEMUX DUAL 4X1 16TSSOP datasheet.pdf
DGTL ISO 4KV 1CH GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES SMD 1.47KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 2.54MM T/H datasheet.pdf