Vishay/Sprague T95S684K035ESSL
T95S684K035ESSL picture photo
Mfg. Part Number
T95S684K035ESSL
Brief Description
CAP TANT 0.68UF 35V 10% 1507
Datasheet Download
T95S684K035ESSL.pdf
Availability of T95S684K035ESSL
QUANTITY
T95S684K035ESSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S684K035ESSL
Internal Part NumberEIS-T95S684K035ESSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)