Vishay/Sprague T95S684M035CSAL
T95S684M035CSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95S684M035CSAL
Brief Description
CAP TANT 0.68UF 35V 20% 1507
Datasheet Download
T95S684M035CSAL.pdf
Availability of T95S684M035CSAL
QUANTITY
T95S684M035CSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S684M035CSAL
Internal Part NumberEIS-T95S684M035CSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S684M035CSAL
Related LinksT95S684, T95S684M035CSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S684M035CSAL Details Description
Related parts for T95S684M035CSAL
CONN RECEPT 10POS 22AWG MTA100 datasheet.pdf
RES SMD 442K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
RES 150 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOTTED 3/16" 7.75" datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 450mA Backlight 25-DSBGA (2.46x2.46) datasheet.pdf