Vishay/Sprague T95V225K025HZSL
T95V225K025HZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95V225K025HZSL
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 25V 10% 1410
Datasheet Download
T95V225K025HZSL.pdf
Availability of T95V225K025HZSL
QUANTITY
T95V225K025HZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95V225K025HZSL
Internal Part NumberEIS-T95V225K025HZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)2 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1410 (3727 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95V225K025HZSL
Related LinksT95V225, T95V225K025HZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95V225K025HZSL Details Description
Related parts for T95V225K025HZSL
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC IF-PLL I2C-BUS DEMOD 24-SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1A 200 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HC-P:2XDB9(M/M)120VAC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 2A 10DFN datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf