Vishay/Sprague T95X156M6R3EZSL
T95X156M6R3EZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95X156M6R3EZSL
Brief Description
CAP TANT 15UF 6.3V 20% 2910
Datasheet Download
T95X156M6R3EZSL.pdf
Availability of T95X156M6R3EZSL
QUANTITY
T95X156M6R3EZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95X156M6R3EZSL
Internal Part NumberEIS-T95X156M6R3EZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95X156M6R3EZSL
Related LinksT95X156, T95X156M6R3EZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95X156M6R3EZSL Details Description
Related parts for T95X156M6R3EZSL
SWITCH KEY 2POS SPST-NO BLK 110V datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
IC INTEGER-N PLL W/VCO 40VQFN datasheet.pdf
PRINTER CBL PARALLEL THUMB SCREW datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC EEPROM I2C BUS 8KBIT 8MSOP datasheet.pdf
508 TB SPR PLU WF MIDDLE datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf