Vishay/Sprague T95X226K004CSSL
T95X226K004CSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95X226K004CSSL
Brief Description
CAP TANT 22UF 4V 10% 2910
Datasheet Download
T95X226K004CSSL.pdf
Availability of T95X226K004CSSL
QUANTITY
T95X226K004CSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95X226K004CSSL
Internal Part NumberEIS-T95X226K004CSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)