Vishay/Sprague T95X226K004LSAL
T95X226K004LSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95X226K004LSAL
Brief Description
CAP TANT 22UF 4V 10% 2910
Datasheet Download
T95X226K004LSAL.pdf
Availability of T95X226K004LSAL
QUANTITY
T95X226K004LSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95X226K004LSAL
Internal Part NumberEIS-T95X226K004LSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCOTS Tantalum Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95X226K004LSAL
Related LinksT95X226, T95X226K004LSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95X226K004LSAL Details Description
Related parts for T95X226K004LSAL
IC DETECTOR VOLT 4.9V ODRN 5VSOF datasheet.pdf
RES SMD 10.5KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 9.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SW KEYBRD MOD 1BUTTON 2PST GRAY datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 665MA 220 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
ICCON SKT ASSY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf