Vishay/Sprague T95X226K6R3HZAL
T95X226K6R3HZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95X226K6R3HZAL
Brief Description
CAP TANT 22UF 6.3V 10% 2910
Datasheet Download
T95X226K6R3HZAL.pdf
Availability of T95X226K6R3HZAL
QUANTITY
T95X226K6R3HZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95X226K6R3HZAL
Internal Part NumberEIS-T95X226K6R3HZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeX
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95X226K6R3HZAL
Related LinksT95X226, T95X226K6R3HZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95X226K6R3HZAL Details Description
Related parts for T95X226K6R3HZAL
RES FUSE 27 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 5A 125VAC 250VDC datasheet.pdf
RES 453K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
DIP CABLE 8POS datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 112MA 3.8 OHM TH datasheet.pdf
TWT,STR,SNB,CLO datasheet.pdf
CB BTS WR 12 ASY datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf