Vishay/Sprague T95X475M025CSAL
T95X475M025CSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95X475M025CSAL
Brief Description
CAP TANT 4.7UF 25V 20% 2910
Datasheet Download
T95X475M025CSAL.pdf
Availability of T95X475M025CSAL
QUANTITY
T95X475M025CSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95X475M025CSAL
Internal Part NumberEIS-T95X475M025CSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95X475M025CSAL
Related LinksT95X475, T95X475M025CSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95X475M025CSAL Details Description
Related parts for T95X475M025CSAL
TRIAC SENS GATE 600V 4A TO202 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT523 datasheet.pdf
IC D/A CONV 12BIT R-R DUAL16SOIC datasheet.pdf
CORD BANANA PLUG PATCH 48" BLK datasheet.pdf
RELAY SSR 240V 25A AC OUT PNL MT datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 7.5NS 208PQFP datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.3 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES SMD 15.15K OHM 1/5W 1506 datasheet.pdf
DUCT COVER PROTECTIVE FILM datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/10W CARBON LOG datasheet.pdf
OSC MEMS 66.666MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf