Vishay/Sprague T95X475M025CZAL
T95X475M025CZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95X475M025CZAL
Brief Description
CAP TANT 4.7UF 25V 20% 2910
Datasheet Download
T95X475M025CZAL.pdf
Availability of T95X475M025CZAL
QUANTITY
T95X475M025CZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95X475M025CZAL
Internal Part NumberEIS-T95X475M025CZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95X475M025CZAL
Related LinksT95X475, T95X475M025CZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95X475M025CZAL Details Description
Related parts for T95X475M025CZAL
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
TOOL CRIMPER PRO PZ 50 4-1/0AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS 3MM VERT GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT SKT datasheet.pdf
FERRITE CHIP 60 OHM 6000MA 1806 datasheet.pdf
LS 5.08/08/90 3.5SN GY datasheet.pdf
TERM POKE-IN MAG-MATE datasheet.pdf
OSC MEMS 150.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf