Vishay/Sprague T95X685M020LZSL
T95X685M020LZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95X685M020LZSL
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 20V 20% 2910
Datasheet Download
T95X685M020LZSL.pdf
Availability of T95X685M020LZSL
QUANTITY
T95X685M020LZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95X685M020LZSL
Internal Part NumberEIS-T95X685M020LZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95X685M020LZSL
Related LinksT95X685, T95X685M020LZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95X685M020LZSL Details Description
Related parts for T95X685M020LZSL
CABLE KEYBOARD PS/2 2.5M 12/2200 datasheet.pdf
FUSE AUTO 150A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
Crystal 29.4912MHz 50ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP SMT datasheet.pdf
CONN RECEPT 15POS SMT datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 5% 1/4W MELF datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf