Vishay/Sprague T95Y106K025ESSL
T95Y106K025ESSL picture photo
Mfg. Part Number
T95Y106K025ESSL
Brief Description
CAP TANT 10UF 25V 10% 2910
Datasheet Download
T95Y106K025ESSL.pdf
Availability of T95Y106K025ESSL
QUANTITY
T95Y106K025ESSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Y106K025ESSL
Internal Part NumberEIS-T95Y106K025ESSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Y106K025ESSL
Related LinksT95Y106, T95Y106K025ESSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Y106K025ESSL Details Description
Related parts for T95Y106K025ESSL
VARISTOR 184.5V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 11.6A 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.3V 0.2A 5SOT datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPDT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 540MA 840 MOHM datasheet.pdf