Vishay/Sprague T95Y106K025HZAL
T95Y106K025HZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95Y106K025HZAL
Brief Description
CAP TANT 10UF 25V 10% 2910
Datasheet Download
T95Y106K025HZAL.pdf
Availability of T95Y106K025HZAL
QUANTITY
T95Y106K025HZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Y106K025HZAL
Internal Part NumberEIS-T95Y106K025HZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Y106K025HZAL
Related LinksT95Y106, T95Y106K025HZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Y106K025HZAL Details Description
Related parts for T95Y106K025HZAL
IC HEX INVERTER 14-SOIC datasheet.pdf
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE VAR CAP 18V 50MA SOT-23 datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET DDR3 204POS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1.62A 215 MOHM datasheet.pdf
Connector Receptacle HDMI 19 Position Board Cutout, Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 160MA 20 OHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf