Vishay/Sprague T95Y106M020LZSL
T95Y106M020LZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95Y106M020LZSL
Brief Description
CAP TANT 10UF 20V 20% 2910
Datasheet Download
T95Y106M020LZSL.pdf
Availability of T95Y106M020LZSL
QUANTITY
T95Y106M020LZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Y106M020LZSL
Internal Part NumberEIS-T95Y106M020LZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Y106M020LZSL
Related LinksT95Y106, T95Y106M020LZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Y106M020LZSL Details Description
Related parts for T95Y106M020LZSL
CABLE 3POS STRAIGHT SOCKET 1.5M datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 20NS 24SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP ISOLATION 200KHZ 8DIPGW datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
4MM SAFETY JACK .188 FASTON PANE datasheet.pdf
COMPACT PROBE BODY 2MM/832 TIP B datasheet.pdf