Vishay/Sprague T95Z336M010EZSL
T95Z336M010EZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95Z336M010EZSL
Brief Description
CAP TANT 33UF 10V 20% 2910
Datasheet Download
T95Z336M010EZSL.pdf
Availability of T95Z336M010EZSL
QUANTITY
T95Z336M010EZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Z336M010EZSL
Internal Part NumberEIS-T95Z336M010EZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.114" (2.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Z336M010EZSL
Related LinksT95Z336, T95Z336M010EZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Z336M010EZSL Details Description
Related parts for T95Z336M010EZSL
Crystal 48.0000MHz 30ppm 20pF 100 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.2W SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-9VOUT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES 910 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf