Vishay/Sprague T95Z685M035HSAL
T95Z685M035HSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95Z685M035HSAL
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 35V 20% 2910
Datasheet Download
T95Z685M035HSAL.pdf
Availability of T95Z685M035HSAL
QUANTITY
T95Z685M035HSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Z685M035HSAL
Internal Part NumberEIS-T95Z685M035HSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.114" (2.90mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeZ
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Z685M035HSAL
Related LinksT95Z685, T95Z685M035HSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Z685M035HSAL Details Description
Related parts for T95Z685M035HSAL
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48TVSOP datasheet.pdf
HDR STR SR. 100 TP datasheet.pdf
TVS DIODE 434VWM 732.9VC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN IC SOCKET 20POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
TM40-20-2 INPUT HUB datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3700K 2SMD datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.12UF RADIAL datasheet.pdf