TE Connectivity Potter & Brumfield Relays T9AV1D12-22-01
T9AV1D12-22-01 picture photo
Mfg. Part Number
T9AV1D12-22-01
Brief Description
RELAY GEN PURP
Datasheet Download
T9AV1D12-22-01.pdf
Availability of T9AV1D12-22-01
QUANTITY
T9AV1D12-22-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of T9AV1D12-22-01
Internal Part NumberEIS-T9AV1D12-22-01
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T9AV1D12-22-01
T9AV1D12-22-01 Details Description
Related parts for T9AV1D12-22-01
CAP CER 0.012UF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 51 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SSOP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 560V 9.5A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf