TXC CORPORATION TA-1.544MBD-T
TA-1.544MBD-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-1.544MBD-T
Brief Description
OSC MEMS 1.544MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-1.544MBD-T.pdf
Availability of TA-1.544MBD-T
QUANTITY
TA-1.544MBD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-1.544MBD-T
Internal Part NumberEIS-TA-1.544MBD-T
Standard Package1
SeriesTA
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency1.544MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)