TXC CORPORATION TA-12.352MDE-T
TA-12.352MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-12.352MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 12.352MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-12.352MDE-T.pdf
Availability of TA-12.352MDE-T
QUANTITY
TA-12.352MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-12.352MDE-T
Internal Part NumberEIS-TA-12.352MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12.352MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-12.352MDE-T
Related LinksTA-12.3, TA-12.352MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-12.352MDE-T Details Description
Related parts for TA-12.352MDE-T
CONN PCI EXPRESS 64POS VERT PCB datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
LED RGB DIFFUSED 0404 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.54MM T/H datasheet.pdf